Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Сергійчук М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смірнов В. В. 
Розробка та застосування комбінованого методу прямої імунофлуоресценції та флуорохромії для виявлення контамінації посівного матеріалу та ферментацій при виробництві лізину / В. В. Смірнов, І. М. Фуртат, Л. О. Михальський, М. Г. Сергійчук, В. В. Згонник, І. О. Василевська // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 84-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: процес виробництва лізину, методи виявлення контамінації, пряма імунофлуоресценція, флуорохромія
Індекс рубрикатора НБУВ: Л89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сергійчук М. Г. 
Мікробіологія : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. Г. Сергійчук, В. К. Позур, А. І. Вінніков, Т. М. Фурзікова, Н. М. Жданова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 375 c. - Бібліогр.: с. 374-375. - укp.

Наведено історичні відомості та особливості розвитку мікробіологічної науки. Розглянуто питання систематики мікроорганізмів, морфології та будови бактеріальної клітини, живлення, росту та розмноження, генетики бактерій, обміну речовин і перетворення енергії, поширення мікроорганізмів у природі та їх геохімічної діяльності, дисбактеріозу, інфекції та інфекційного процесу. Показано значення пробіотиків у медичній практичній діяльності.

Изложены исторические сведения и особенности развития микробиологической науки. Рассмотрены вопросы систематики микроорганизмов, морфологии и строения бактериальной клетки, питания, роста и размножения, генетики бактерий, обмена веществ и преобразования энергии, распространения микроорганизмов в природе и их геохимической деятельности, дисбактериоза, инфекции и инфекционного процесса. Показано значение пробиотиков в медицинской практической деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергійчук М. Г. 
Будова бактеріальної клітини та методи її дослідження : Навч. посіб. для студ. біол. ф-тів вищ. навч. закл. освіти / М. Г. Сергійчук. - К. : Фітосоціоцентр, 2001. - 232 c. - Бібліогр.: с. 220. - укp.

З урахуванням сучасних досягнень цитології бактерій розглянуто будову клітинної стінки бактеріальної клітини, її хімічний склад і функції. Визначено суть понять хемотипів пептидогліканів та його синтез. Обговорено особливості організації цитоплазматичної мембрани внутрішньоплазматичних структур і органел, висвітлено їх функції. Охарактеризовано плавальний і ковзний типи руху, показано їх біологічне значення. Проаналізовано морфологічно-диференційовані структури еубактерій і актиноміцетів, показано особливості їх організації та процесу формування, значення. Наведено методи виявлення джгутиків і ендоспор у бактерій. Розглянуто особливості росту та ділення бактеріальної клітини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*60в7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619680 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського